Nőnapon pergett A DAL 2025 utolsó válogatója. Fodor Imre műsorvezető partnerének, Rókusfalvy Lilinek, Németh Alajos Lojzi Szandinak, Ferenczi György pedig Gubík Petrának adtak át virágcsokrot mindjárt a műsor elején. Az első fellépő az IceBoyz volt, a Szerelemánia című dallal. Negyvenhárom pontot kaptak, ezzel a szünetig vezettek. Végül a zsűri juttatta őket tovább.
A másodikként kamerák elé állt Fehér Zoli, aki 12 év csend után tért vissza a színpadra, szombaton ünnepelte névnapját. Főnix című dala, amely részéről amolyan újjászületés, 41 pontot hozott számára. Majd a pop és a dzsessz násza következett az Ivon formációtól egy kérdés formájában. Mondd milyen érzés? Ez volt daluk címe, amely 42 pontot ért. A szünet előtti utolsó fellépő Raul volt, Ciao! Ciao! című dalával. 35 pontot kapott.
Még a hangulat is más lett a stúdióban, miután a tájainkon a Phoenix RT zenekar révén egyre ismertebb, 2017-ben alakult Z!enemi, avagy az öt borsodi lator a húrok közé csapott. Kettesben önmagammal című daluk után Szandi azt mondta, atom biztosan nyomták, tökéletesen beértek a célba – a szívébe. „Ilyen még nem volt, hogy felálljak, és közben könnyezzek. Miskolc büszke lehet rátok” – lelkendezett az énekesnő. Németh Alajos Lojzi megkérdezte Juró Szabi énekest, egyáltalán mikor vesz levegőt, sőt Miskolc díszpolgáraiként emlegette a zenekar tagjait. „Azért vettünk annak idején gitárt, hogy ide eljussunk” – tette hozzá a zenész. Daluk 39 pontot kapott a zsűritől, 9 pontot a nézőktől, 48 ponttal azonnal az élre ugrottak, és ők lettek az utolsó válogató első továbbjutói!
Arany Timi és Benedekfi István lírai tájakra vittek bennünket Száz szó című dalukkal, frenetikus élményt nyújtva, ami 45 pontot ért. Élmény volt hallgatni a dalt – összegzett a zsűri. Másodikként jutottak az elődöntőbe. Friss duó a Szimplán, 2024 nyarán kezdtek együtt dolgozni, sehol sem mutatkoztak be A DAL 2025 színpada előtt, a szemünk láttára bontogatta szárnyait Madaram című első daluk, amelynek megalkotása során saját érzelmeiket is felismerték. Taroltak! „Nekem ez a dal volt” – mondta Gubík Petra. Németh Alajos Lojzi szerint érintetlen, tiszta muzsika volt. Dalukkal 42 pontot szereztek.
Az utolsó válogató utolsó dala, az Asphalt Horsemen gyönyörű szerzeménye, a Mesél a szél volt. Szandi megsiratta a zenésztárs emlékére született rockballadát. Ferenczi György azt mondta, a keretes szerkezet valóban egy egész életet mutatott be. Az egész sorozat legátgondoltabb hangszerelését hallotta. „Igazi zenekar, igazi dalt játszott” – tette hozzá. A Mesél a szél 39 pontot kapott a zsűritől és 9 pontot a nézőktől. Azonnal az elődöntőbe jutottak.
A Z!enemi az elődöntőben swing stílusban énekli majd dalát, amelyben Gájer Bálint lesz a segítségükre. Arany Timi és Benedekfi István rockra váltanak, Keresztes Ildikó mentorálásával. Az Asphalt Horsemen a dzsessz stílust és Pribojszki Mátyás mentort kapta. A zsűri által továbbjuttatott IceBoyz akusztikot ad majd elő, Karácsony János irányításával.
Végül egy fontos információ: a jövő héten, kivételesen, március 16-án, vasárnap kezdődik majd a show.
Az elődöntőkbe jutott 16 dal
Arany Timi és Benedekfi István – Száz Szó
Asphalt Horsemen – Mesél a szél
Bihal Roland – Nem felejtem
Borbély Richárd – Nagyapám
Budai Krisztofer – Délibáb
Czigány Judit – Üvöltenék
Gypo Circus X Szirota Jennifer – Szél úgy beszél
Here We Are – Őrzöm az álmod
IceBoyz – Szerelemánia
Felvidéki Jazz Land – Kicsikém
Kuna Vali és a Hungaroswing – Nincs másik
Pál-Baláž Karmen és Patocska Olivér – Álmok
Pinkers – KFK
Szabó Ádám – Örök hűség
Zabos Regina és Káté – Mást ölelj
Z!enemi – Kettesben önmagammal
A DAL 2025 hírei továbbra is az ATEMPO.sk portálon. Az élő adások után friss és gyors beszámolók a látottakról!
Bárány János, ATEMPO.sk
Fotó: archívum
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!