Kiss Diána Magdolna, a székesfehérvári Vörösmarty Színház társulatának tagja kapta a Tompos Kátya-díjat, amit első alkalommal adtak át a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében megrendezett emlékkoncert keretében.
Kiss Diána Magdolna Ascher Tamás és Novák Eszter osztályában, zenés színészként szerzett diplomát a Színház- és Filmművészeti Egyetemen 2007-ben. A Tompos Kátyára emlékeztető muzikalitásával prózai szerepei mellett számos zenés darabban láthatta a közönség, és több mint kéttucat filmben is megmutathatta sokoldalú előadóművészeti tehetségét. Kiss Diána Magdolna 2016 óta a székesfehérvári Vörösmarty Színház társulatának tagja.
A tavaly tragikusan fiatalon elhunyt Tompos Kátyáról elnevezett díjat a Tompos Kátya Alapítvány hívta életre olyan fiatal előadóművészek elismerésére, akik személyiségükben Tompos Kátya szellemiségét, elhivatottságát és sokszínű tehetségét tükrözik, és a színpadi, a filmes és a zenei előadóművészeti ágakban kimagasló teljesítményt nyújtanak.
41 évesen meghalt Tompos Kátya színész, énekes
Az alapítvány a magyar nyelvű színházi társulatokat kérte fel, hogy jelöljenek a Tompos Kátya-díjra érdemesnek tartott művészeket. Az elismerés évente egyszer ítélhető oda, és az alapítvány kuratóriuma adományozza az adott évben jelölt művészek egyikének.
A kuratórium tagjai között Tompos Kátya elismert pályatársai - Básti Juli, Hrutka Róbert és Szemenyei János - és hozzá közel álló civil személyek kaptak helyet. A díjat minden évben Tompos Kátya márciusi születésnapjához közeli időpontban, emlékest keretében adják át.
Roni, ATEMPO.sk
Fotó: Tompos Kátya Alapítvány, Bodnár Boglárka / MTI
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!