Tündér Lala – jön a varázslatos gyerekdarab ősbemutatója a Komáromi Jókai Színházban

A Komáromi Jókai Színház a 2024/25-ös évad gyerekeknek szánt új előadását mutatja be vasárnap, 2024. december 8-án. A Tündér Lala című zenés mesejátékot Rédli Károly rendezésében láthatja majd a közönség két időpontban is. 

A premier tulajdonképpen ősbemutató: bár Szabó Magda 1965-ben megjelent meséjéből az azóta eltelt évtizedekben több színpadi adaptáció, film, animáció, hangoskönyv is készült, ebben a formában még sosem látta a közönség. A friss dramatizált változatot Varga Emese készítette, a színház dramaturgja írta a dalok szövegét is, Lakatos Róbert pedig zeneszerzőként kapcsolódott be a munkába.

 

Komáromi Jókai Színház

 

Az alkotói csapatnak tagja volt Gergye Krisztián, akinek koreográfiáit egyebek mellett A Pál utcai fiúkban értékelhettük Komáromban. Szőke Anita tervei alapján monokróm, türkiz–világoskék, stilizált díszlet készült az előadáshoz, Gadus Erika pedig személyre szabott színekkel álmodott kifejező jelmezeket a szereplőknek.

A tündérek világában szokatlan dolog, ha valaki folyton elkóborol, elcseni édesanyja tündérjogarát, és unalmában emberekkel barátkozik. Tündér Lala különös viselkedése nemcsak megrémíti Íriszt, a tündérkirálynőt, hanem veszélybe sodorja készülő esküvőjét Amalfi kapitánnyal. A gyermeki csínytevések jó lehetőséget kínálnak Áterpáter varázslónak, hogy átvegye a hatalmat az országban, s rendet tegyen. Áterpáter első rendszerváltó gesztusa, hogy száműzi az országból az igazmondó Gigit. Tündérország elsötétül, itt már a csoda sem segíthet. Vagy mégis?

 

Komáromi Jókai Színház

 

„A Tündér Lalát 6 éves kortól ajánljuk, de miközben az előadás készült, végig azon gondolkodtunk, hogy ez nem tipikus gyerekmese. Sokkal inkább családi mese. Az esztétikája, a vizuális világa, a karakterjátékok gyerekeknek szólnak, de a gondolatokban, a kapcsolatok mélységében bőven van második, harmadik réteg is, amit a felnőtt nézők tudnak olvasni” – mondta el Rédli Károly, az előadás rendezője. „A történettel alapvetően két szinten dolgozunk. Az egyik a magánszféra, az anya–fia kapcsolat és az önfeláldozás témája. Nincs annál nagyobb erő a világon, mint az anya és a gyermeke közti szeretet. Ennek függvényében építjük a többi viszonyt, az alapvető háromszöget Írisz, a tündérkirálynő, Áterpáter, a gonosz varázsló és Amalfi, a jó kapitány között. A másik szint a tündértársadalom működése, a hatalmi harc, mindenekelőtt a befogadás kérdése. Nem moralizálunk – ez nem a mi dolgunk –, de az előadásunk az elfogultságról és az előítéletekről is beszél.”

 

Komáromi Jókai Színház

 

A Komáromi Jókai Színház előadásában Íriszt, a tündérkirálynőt Holocsy Krisztina, Amalfi kapitányt Szabó Viktor, Áterpáter varázslót Béhr Márton, Gigit Katona Eszter m. v. alakítja. A további szerepekben Skronka Tibor, Szebellai Dániel, Olasz István, Molnár Xénia, Balla Barnabás m. v., Bernáth Tamás és Hostomský Fanni látható.

 

Komáromi Jókai Színház

 

A címszereplőt közel 80 jelentkező közül, castingon választották ki az alkotók: Tündér Lalát – kettős szereposztásban – Fördős Zalán és Apostol Áron játssza. A tehetséges jelentkezőkből felállt egy tündérkórus is, amelyben Bencsík Alíz, Csontó Eszter, Mucska Nina, Németh Lili, Ollé Jakab és Szalay Mátyás Botond szerepel.

 

Komáromi Jókai Színház

 

Az előadás létrejöttét az Artis Jókai PT, a Kisebbségi Kulturális Alap és a Bethlen Gábor Alap támogatta. 

ATEMPO.sk
Fotók: Dömötör Ede / Komáromi Jókai Színház

Támogass minket!

Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!

TÁMOGATOM