A Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó ezúttal online (VIDEÓ+PROGRAM)

2020. december 27-én, vasárnap online formában kerül megrendezésre a 2020-as Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó.

Fellép többek között a Pósfa Zenekar, Csavar Színház, Kuttyomfitty Társulat, Korpás Éva, Paramisi Társulat, az Esszencia Produkció, Paár Julcsi. A Táncfórum tagegyütteseitől láthatunk koreográfiákat, bemutatkoznak a Hagyományok Háza Hálózat szlovákiai zenekarai, illetve partnerszervezeteink legjobbjai is feltűnnek a nap folyamán.

„Úgy véljük, minden nyilvános megjelenés kincs ebben a helyzetben, ezért szeretnénk fellépési lehetőséget biztosítani előadóink számára, akik magas színvonalon képviselik műfajunkat, illetve a teljes Kárpát-medencei magyar közösséget.

Az egész napos műsorfolyamba nemzetközileg elismert előadók produkcióit válogattuk be. Ügyelve, hogy minden generáció, a legkisebbektől a legnagyobbakig megtalálja a számára értékes folk programot.”

Az egésznapos program műsorvezetője Récsei Noémi.

 

Program

08.00 Megnyitó
08.05 Paár Julcsi - Hangoló: Kerekerdő
09.00 Kuttyomfitty Társulat: Az eltáncolt cipellők
09.40 Összeállítás a Táncfórum tagegyütteseinek koreográfiáiból
10.00 Polgári táncok Konkoly Lászlóval és Baráth Kittivel
10.10 Paramisi Társulat: A három muzsikus
11.00 Összeállítás a Táncfórum tagegyütteseinek koreográfiáiból
11.30 Ízelítő a Hagyományok Háza Hálózat szlovákiai zenekarainak felvételeiből
12.00 Pósfa Zenekar koncertje
13.00 Csavar Színház: Nagyidai cigányok
13.55 Parnerszervezetünk, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület legjobbjai
14.10 Eszközös táncok Juhász Sándorral és Bari Ildikóval
14.20 Összeállítás a Táncfórum tagegyütteseinek koreográfiáiból
14.30 Bahorka Társulat: Pletykázó asszonyok
15.30 Szünet - a közvetítés új linken folytatódik

 

https://www.youtube.com/watch?v=DBq9GjmosaI

 

15.45 Magyarbődi dalok Nagy Myrtillel, és a somorjai Csali és Csalló lánykarával
16.00 Partnerszervezetünk, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség legjobbjai
16.45 Összeállítás a Táncfórum tagegyütteseinek koreográfiáiból
17.00 Korpás Éva: Szívharang
18.00 Nagyócsai női táncok Kovács Anitával és tardoskeddi verbunk Oláh Attilával
18.20 Ízelítő a Hagyományok Háza Hálózat szlovákiai zenekarainak felvételeiből
18.35 Összeállítás a Táncfórum tagegyütteseinek koreográfiáiból
19.00 Magyar Állami Népi Együttes: Kincses Felvidék
20.00 Moldvai táncok Domján Máté Sándorral
20.10 Ízelítő a Hagyományok Háza Hálózat szlovákiai zenekarainak felvételeiből
20.20 Parnerszervezetünk, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség legjobbjai
21.00 Esszencia Produkció nagykoncertje

 

https://www.youtube.com/watch?v=uGreIkZdpn8

 

ATEMPO.sk