Négytagú lett a Bogas! – Gálffy Gergely budapesti dzsesszgitáros az új zenész (INTERJÚ)

Négytagú lett a Bogas! – Gálffy Gergely budapesti dzsesszgitáros az új zenész

Szezonnyitó koncertjén, a dunaszerdahelyi NFG klubban mutatta be a Bogas zenekar új tagját, a Dióspatonyból indult, Budapesten élő, mérnöki informatikát tanuló Gálffy Gergely diplomás dzsesszgitárost. Abban a klubban, ahova Geri a Mezei Máté zenekarvezető szervezte Open Jam rendezvényekre járt. A szombaton Prágába készülő zenekar örül új tagjának, és a kiváló zenész is hazatalált a Bogas által. Interjúnk.

„Amikor még csak terveztük Ádám öcsémmel, milyen zenét szeretnénk játszani, nagyjából négy zenekari tagban gondolkodtunk. Úgy alakult, hogy hárman indítottuk el a Bogast, de néhány dalban megkívánta a hangzás a negyedik tagot, és a téli próbákon kimondtuk, kell még egy hangszer”

– indokolta a bővülést Mezei Máté, hozzátéve, mindketten jól ismerték Gerit, tudták, hogy képzett zenész, nagyon jó gitáros és remek fazon.

 

Bogas

 

„Ismertük egymás zenei ízlését, kreativitását és világát is. Nem szólítottunk meg mást” – mondta a zenész, kiemelve, a dunaszerdahelyi koncert szakmai visszhangját. Strieženec Matyi, a Royko Passage zenekarból, Csibusz, a gomolyból, Lali és Ákos, az NFG-és srácok is mindannyian úgy vélekedtek, sokat hozzátett dalainkhoz a második gitár. Ezután fel tudjuk osztani Gerivel egymás között a szólókat” – részletezte Máté.

Gálffy Gergely, a Bogas új tagja, korán kezdte a zenélést. „Alapiskolásként hegedülni tanultam Rácz Zsuzsa tanító néninél. Tinédzserkorba lépve egy évig Sipos Tibortól, három évig Gálffy Józsitól, a RAF II és a Szuperzöld zenészétől vettem gitárleckéket. 2013-ban kerültem Budapestre, ahol OKI képzésen három, majd a konzervatóriumban, főiskolai szinten, további négy évet tanultam dzsesszgitárt” – sorolta Geri, majd elmesélte, hogyan került a Bogas zenekarba.

 

Bogas

 

„Régóta ismerem a Mezei srácokat, egy ideig ők is Dióspatonyban laktak, ahova szüleimmel költöztünk Dunaszerdahelyről. Gimnazista voltam, nem jártam ki a faluba, de hallottuk egymást Mátéékkal zenélni itt-ott. Egypárszor beszélgettünk, később felléptem Open Jam akcióikon Dunaszerdahelyen és egyszer Komáromban. Most hívtak a zenekarba, és szívesen jöttem. A Kispál és a Borz zenéjén nőttem fel.

Altert játszani nagy kihívás, máshogy kell a hangszerhez, a harmóniákhoz, a hangszínekhez állnom. Zavarban is voltam, amikor rá kellett lépnem a torzítópedálra.

Jó kirándulás ez a dzsesszből az alternatív zenébe, a Red Roof Quintetből, a Bogas zenekarba. A kettő között pedig ott van az egyszerre pop, funky és dzsessz projekt, a SaxQart, amely zenekarban egy szaxofonkórus egészül ki zenekari kísérettel és énekkel. Hogy mindezt győzöm-e? Muszáj győznöm!

Szeretem a zenét. Ezt választottam tizenkét évvel ezelőtt. Vannak távolságok, nehézségek, de ezeket le kell győzni” – mondta Geri.

 

Bogas

 

Szombaton Prágában lép fel a Bogas zenekar, a Góbé koncert előtt. „Nemrég kerültem a zenekarba. Az a tapasztalatom, hogy egy projekt nemcsak próbákból áll kerek, működőképes egésszé, hanem kell a koncert, a kilométer is, hogy élő legyen. Prága egy nagy buli” – fogalmazott a koncert előtt Gálffy Gergely.

 

Bogas

 

„Először szombaton utaztunk volna, de úgy néz ki, mindenkinek jó már a péntek késő délután is. Este tartunk majd egy csapatépítést. Március 15-én pedig koncertezünk.

A többiek nevében nem beszélhetek, jómagam nagyon szeretem a Góbé zenekart, nagy kedvencem a Dunántúli Blues című daluk. Különleges élmény lesz, hogy velük zenélhetünk. Prága után stúdióba vonulunk.

Terveink szerint vagy a komáromi Fambi stúdióban vagy egy budapesti stúdióban veszünk fel néhány dalt. Nemrég kaptuk kézhez legutóbbi koncertünk hangsávjait, amelyekből szintén szeretnénk majd néhány részletet megjelentetni a közösségi oldalainkon” – zárta beszélgetésünket Mezei Máté.

Bárány János, ATEMPO.sk
Fotó: Ugróczky István

Támogass minket!

Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!

TÁMOGATOM