Ma ünnepli 50. születésnapját Fesztbaum Béla Jászai Mari-díjas színész.
Egerben látta meg a napvilágot 1975. január 6-án. Középiskolai tanulmányait 1989-től 1993-ig a szentesi Horváth Mihály Gimnázium irodalmi-drámai tagozatán végezte, olyan osztálytársakkal, mint Ébl Helga, Hajas Tamás, Kiss János, Skultéti Róbert és Vass György.
1993-tól a Színház- és Filmművészeti Főiskola színész szakán tanult, 1997-ben diplomája megszerzése után a Vígszínházhoz szerződött, amelynek máig is tagja.
Fontosabb szerepei között számon tartják Csil-t (Dés-Geszti-Békés: A dzsungel könyve), Péter-t (Eisemann-Halász-Békeffi: Egy csók és más semmi), az Apát (Örkény István: Pisti a vérzivatarban).
2016. november 5-én, a Vígszínházban, bemutatták Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című regénye színházi adaptációját, amit Dés László, Geszti Péter, és Grecsó Krisztián zenés darabnak álmodtak meg. A musicalt Marton László rendezte, főszerepben Fesztbaum Béla (Rácz tanár úr), Wunderlich József (Boka), Vecsei H. Miklós (Nemecsek Ernő), Csapó Attila (Geréb) és Józan László (Áts Feri) voltak.
Színházi munkássága mellett televíziós műsorok, magyar és külföldi filmek szereplője, szinkronszínészként is dolgozik. Játszott a Csak színház és más semmi, A besúgó, Munkaügyek sorozatokban, Valami Amerika, Csinibaba, Magyar vándor, A színésznő filmekben is.
2009-ben a Pannon Egyetemen színháztudomány szakos bölcsész MA diplomát szerzett. 2016-ban summa cum laude minősítéssel doktori címet szerzett (DLA) a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Hiánypótló színháztörténeti disszertációja Ditrói Mórról, a Vígszínház első művészeti igazgatójáról szól, címe: „Aki Budapestet mulattatja, de Kolozsvárról álmodik.” Témavezetője Marton László volt. A dolgozata később könyv formájában is megjelent a Corvina Kiadó Gondozásában.
1999-ben alakult meg a Könnyű esti sértés KES-színészzenekar, melynek alapító tagja és zenekarvezetője volt, billentyűs hangszereken és gitáron játszott.
2017-től az A Grund – vígszínházi fiúzenekar nevű formáció kezdeményező-alapítótagja Wunderlich Józseffel, Zoltán Áronnal, Ember Márkkal és Medveczky Balázzsal, akik mind az előző év őszén bemutatott A Pál utcai fiúk című zenés játék főbb szereplői, így repertoárjukon e színdarab dalai is szerepelnek.
Munkásságát több díjjal is elismerték, 2006-ban Hegedűs Gyula-emlékgyűrűt vehetett át, 2008-ban és 2014-ben Ajtay Andor-emlékdíjat, 2013-ban Ruttkai Éva-emlékgyűrűt kapott. 2011-ben Jászai Mari-díjjal tüntették ki. A Vígszínházban 2009-ben Harsányi Zsolt-emlékdíjjal, 2012-ben és 2017-ben Roboz Imre-díjjal és 2022-ben Vígszínház-díjjal ismerték el tehetségét és munkásságát.
EZ, ATEMPO.sk
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!