Ma ünnepli 60. születésnapját Hevesi Tamás gyémánt-, platina- és aranylemezes énekes, előadó, akinek dalait minden generáció előszeretettel dúdol, s melyekkel beutazta az egész világot Ausztrálián át egészen az Egyesült Államokig. Tehetségéért Arany Lyra díjjal, Roland Barátság-díjjal, Pro Urbe díjjal és Prima-díjjal jutalmazták.
Hevesi Tamás 1964. június 20-án látta meg a napvilágot Gyulán. Édesapja jogász, édesanyja gazdasági igazgató volt. A zene természetes volt a családban, édesapja tangóharmonikázott, édesanyja gyönyörűen énekelt. A nővére Edit, rajz-ének szakos pedagógus, a bátyja Imre zenész.
Középiskolai tanulmányait a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban, valamint a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégiumban végezte. Miután nem sikerült bejutnia a Színház- és Filmművészeti Főiskolára, a sport felé fordult, sikeres volt atlétikában és labdarúgásban is a zene mellett.
1978-ban diákként alapította első zenekarát a kollégiumban HeHaKi - Japánszky 80 névvel. Új számait (Csalódás, Te csak…) viszont már az 1980-ban alapított Névtelen Nulla zenekarban énekelte el. A zenekar, melynek tagjai Erdős Péter, Fábián Tamás, Gyuris Róbert, Hevesi Imre és Hevesi Tamás voltak, több országos sikert ért el.
1985-ben adták ki az első stúdiófelvételeket Esernyő és Miért? címmel. Ez utóbbi felkeltette a szakmabeliek figyelmét, így elkészíthették első kazettájukat, az Első lépéseket. A Fábián Tamás – Hevesi Imre – Hevesi Tamás – Ürmössy László négyes ezután új lehetőséget kapott Victor Mátétól két másik felvétel elkészítésére a Magyar Rádióban. Ezek a Diadal (Csíkos napernyő címen vált ismertté) és a Jeremy voltak.
A sikereket elért zenekar számára újabbnál újabb lehetőségek adódtak, mígnem 1987-ben megjelent a Névtelen Nulla első lemeze Jeremy-I-II címmel. Néhány tagcsere után a Juhász Lászlóval és Köles Istvánnal kiegészült formáció a magyar könnyűzenei élet egyik jelentős együttesévé vált.
Hevesi Tamás utazgatásai során végiggitározta és -énekelte a világot, jórészt utcai zenélésből élt, mígnem Ausztráliában, Fremantle-ben egy milliomos menedzser felfedezte tehetségét, és szerződést ajánlott neki. 1989-ben hazautazott, majd június 8-án egy négyórás búcsúkoncerten a Névtelen Nulla együttessel elbúcsúzott az országtól.
1994-ben megjelent az Ezt egy életen át kell játszani című videóklip, melyet Herendi Gábor és csapata készítette. Az azonos című album, első szólóalbuma, platinalemez lett, amit sok fellépés követett.
1995-ben megjelent második lemeze, az Abo-Abo. 1997-ben megjelent a Másnak látsz című album is. Ennek a lemeznek külön érdekessége, hogy minden hangszer élőben van rögzítve (nem manipulálták számítógépekkel). További lemezei a Vagyok (2000), a Van egy hely (2003), az Egy új világ (2009).
A sydneyi olimpia évében Sydney felé című dala a Magyar Olimpiai Csapat indulója lett.
Láthattuk a Sztárban sztár, Nagy Duett tévés műsorokban is.
A sport a mai napig fontos az életében. 2004 óta edzősködik. Kétszer vezette a Ferencváros női csapatát és a női U21 válogatott edzője is volt. Rendszeresen szerepel a Művészvállogatottban.
2000-ben megkapta az Arany Lyra, valamint a Roland Barátság Díjat is. 2001-ben a vajdasági Kanizsa város vezetősége Pro Urbe Díjjal jutalmazta töretlen vonzalmát a határokon túli magyarokért. 2016-ban Békés Megyei Prima-díját is átvehette.
Felesége Hevesi Krisztina sportpszichológus, egészségfejlesztő szakpszichológus, egyetemi oktató.
Roni, ATEMPO.sk
Fotó: TV2
Támogass minket!
Támogasd a 10 éves ATEMPO.sk-t, ha tetszik, amit csinálunk és szeretnéd, hogy további tartalmak készüljenek, még több információ, beszámoló, interjú, esemény jelenjen meg felületeinken. Támogatásoddal a jövőben is szolgálhatjuk a közösségünket. Köszönjük!